6.8 C
Скопје

Tag : корекција

Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Актерката Весна Петрушевска – Бејби се подмлади! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од нашите најпознати актерки, Весна Петрушевска – Бејби за разлика од некои нејзини колешки од естрадата, не крие дека веќе користи методи за да...
Вести Македонија

Од „Храбро срце“ демантираат дека никој не сакал да прими срце, не се познати точните причини зошто немало соодветен примател

Слободен печат
Демант на текстот Двајца пациенти добиваат пресаден бубрег, срце никој не сакал да прими, објавен во Вашиот сајт на 31.07.2020 год. Почитувани, Во Вашиот сајт...
Вести Економија

Незначителна корекција во цената на горивата за следните седум дена

Слободен печат
Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува за 0,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 29.06.2020 година и со тоа...
Вести Економија

Горивата поскапуваат во просек за 1,96 отсто

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ја донесе најновата неделна корекција на малопродажните цени на горивата според гоја цената на нафтените деривати расте во просек за 1,96...
Вести Економија

Горивата од ноќеска со нови, повисоки цени

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ја донесе одлуката за движењето на цените на нафтените деривати за престојната недела до идниот понеделник кога ќе биде извршена нова...
Вести Економија

Нови цени на горивата: Дизелот останува под 50 денари

Слободен печат
Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика се врши мала корекција во цените на нафтените деривати во земјава. Регулаторите водејќи се од движењата на...
Вести Економија

Утре истекува рокот за потврдување или корегирање на даночниите пријави

Слободен печат
Утре истекува рокот во кој граѓаните можат да ги потврдат или да ги коригираат годишните даночни пријави. Ако тоа не го сторат до утре, од...
Вести Економија

Нови цени на горивата: Цената полека се враќа на периодот пред нафтената криза

Слободен печат
Регулаторната комисија за енергетика ги утврди новите цени на нафтените деривати во земјава. Информациите не се најповолни за потрошувачите бидејќи со оваа одлука цените ќе...
Вести Економија

Од ноќеска горивата со нови цени

Слободен печат
Регулаторна го објави новиот ценовник за нафтените деривати во земјава. Според одлуката на регулаторите за неделава ќе има само мала корекција во цените. Од ноќеска ќе...
Вести Економија

Регулаторна со нова корекција на цените на горивата

Слободен печат
Цените на бензините од полноќ се намалуваат од денар до денар ипол, а цената на дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство се зголемува за...