Бред Пит првпат проговори за разводот со Анџелина Џоли: Морав да ја прифатам мојата вина

Бред Пит, кој глуми во новиот филм Ad Astra, чија главна тема е односот на татко и син, прв пат во едно интервју проговори за разводот од Анџелина Џоли.

Многу пати се нагаѓаше која е причината за крајот на бракот на славниот пар, а наводно тие се развеле есента во 2016 година бидејќи актерот кој во тој момент бил пијан се искарал со својот осумнаесет-годишен син Медокс.

Потоа беше осомничен за насилство над децата, но никогаш не беше обвинет.

Освен тоа проговори и за тоа како се чувствува поради тоа што старее.

– Сите носиме голема болка, осамени сме и мечтаеме по нешто. Имам пријател кој работи во дом за стари и немоќни. Тој ми кажа дека единственото нешто за што луѓето таму зборуваат е за нивните поранешни љубовни партнери, жалат за постапките кон саканите. Поради тоа мислам дека што поскоро би требало да поработам на тоа – заклучил актерот.

Прочитајте и...  Адеми: Инвестирањето во децата е наш главен приоритет

Во интервјуто за Њујорк Тајмс, овој месец, Пит откри дека побарал помош од анонимни алкохоличари откако Анџелина поднела документи за официјален развод на бракот.

профимедиа

– Ги земав работите во свои раце колку што можев, па така ја исфлив привилегијата на алкохолот – објасни Бред кој претходно призна дека пред разводот користел алкохол и марихуана.

– Не можам да се сетам на ден од факултетот кога не пиев или нешто слично, изјави тој.

Да потсетиме, Анџелина поднесе барање за развод од Пит во септември 2016 година, по две години брак и речиси 12 години заеднички живот. Парот има шест деца

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат