Братоубиство во Загреб, пронајдени две тела

Најверојатно станува збор за убиство и самоубиство, соопшти полицијата. Истрагата е во тек.

Тела на двајца мажи се пронајдени денес околу 15 часот на улицата Владимир Ружјак во загрепската населба Савица.

Полицијата се сомнева дека се работи за насилна смрт.

Најверојатно станува збор за убиство и самоубиство, соопшти полицијата. Истрагата е во тек.

-Дојавата ја добивме во 15 часот, по што полицијата излезе на лице место и пронајде тела на двајца мажи. Истрагата започна околу 17 часот и се уште трае- изјавија за Индекс.хр од полицијата во Загреб.

Брат си го убил братот, па си пресудил?

Неофицијално се знае дека станува збор за кривично дело сторено во блиско семејство, поточно пресметка меѓу двајца браќа во која едниот го усмртил родениот брат, а потоа и самиот си пресудил.

Прочитајте и...  Во Охрид изминатата седмица 221 новозаразен со Ковид-19, во Струга 181, 34 во Дебар

Поврзани вести

Откриено која крвна група е поотпорна од другите во однос на коронавирусот

Слободен печат

Турција бележи негативни рекорди, 182 смртни случаи од ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

ВИДЕО: „Бомба“ или само петарда: Откриена вонбрачната ќерка на Путин, тинејџерка е и милионерка!?

Слободен печат

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен печат

Техеран: Протести поради убиство на истакнат научник

Слободен печат

Пленковиќ во самоизолација: Сопругата на хрватскиот премиер позитивна на ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian