Боки 13 прати порака: Јавноста ќе се изненади од позадината и вистината за „Рекет“

„Вистината е како шило“. Е, токму тоа шило ќе го дупне надуениот балон наречен „Рекет!“, се вели во аберот од Бојан Јовановски.

На Фејсбук и Инстаграм страната на сега веќе згаснатата 1ТВ денеска осамна објава во која се вели:

„Доволно долго време паузиравме со објави на нашите профили. Нашата прва објава ја посветуваме на човекот кој ја создаде 1ТВ, Бојан Јовановски и кој се бореше секој вработен во телевизијата да има достоиствен третман, човек кој беше другар со секој враборен во 1ТВ. Ние сме сведоци на фактите кој бил и каков бил Бојан Јовановски, но…Во контекст на оваа фотографија од денешното рочиште за несреќно наречениот правен предмет „Рекет“ сакаме да ве известиме дека целата јавност ќе биде изнанадена од позадината и вистината за предметот „Рекет“. Како беше онаа познатата реплика „Вистината е како шило“. Е, токму тоа шило ќе го дупне надуениот балон наречен „Рекет“!!!“, се вели во пораката.

Прочитајте и...  Рама во Москва се сретна со Лавров, се разговараше и за косовското прашање

Според наши информации, станува збор за порака од Бојан Јовановски, познат како Боки 13. Имено, тој најавил дека преку социјалните мрежи ќе почне да и се обраќа на јавноста, со цел да се слушне неговиот дел од приказната во случајот „Рекет“.

Прочитај повеќе

Руската полиција заплени бетмобил (ВИДЕО)

Слободен печат

Асанж се пожали дека не може да ја следи постапката за екстрадиција: Во ова учествувам како да гледам Вимблдон

Слободен печат

Трамп најави пресконференција за коронавирусот

Слободен печат

Додик: Посетата на Ѓукановиќ на БиХ е штетна по националниот интерес на Република Српска

Слободен печат

Тавила: Северна Македонија е подготвена за рано откривање на случаите со коронавирусот

МИА Агенција

Јенс Шпан: Германија е на почетокот од епидемијата на новиот коронавирус

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 21/01/2020 - 07:37 at 07:37

Јавноста е изненадена до немај каде ај што се глупираше со стајлингот епи си бир твое право ама да изигруваш голем рекетар е мало сутра за тоа ќе ти наплатат дебело ако не си способен да заработуваш поштено не се чепкај кај што мислиш дека си многу паметен иди фино лепо заврши си факултет како сите ние и се бори во животот а не на преварански начини и игри и сега се после тие глупости ќе блуеш те не си добар те ти фале нешто ефтини адвокатски трикови биди маж ако си воопште маж соочи се со правдата и понеси одговорност не си ти исклучок во државата.правда за сите и исти пред законот.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Листата на чекање сѐ подолга: Речиси осум илјади луѓе сакаат да патуваат во вселената

Слободен печат

Струмичкиот карневал нема да се откаже, ќе се следат препораките од надлежните

Слободен печат

Косово: Ниту едно лице не е заразено со коронавирус

Слободен печат

Белград ризикува санкции поради купувањето на ракетниот систем „панцир“

Слободен печат

Филипче: Пациентката со коронавирус е во добра состојба, идентификувани се и другите патници во комбето

Слободен печат

Нови конфликти меѓу полицијата и локалното население во Лезбос

Слободен печат