Боки 13 повторно однесен на прегледи

Бојан Јовановски познат и како Боки 13, кој е притворен за аферата „Рекет“, денеска повторно бил однесен на скопските клиники на преглед откако се пожалил на болки во стомакот додека бил во истражниот затвор „Скопје“. По прегледите тој бил вратен во затворот.

Во период од четири недели, Јовановски неколку пати беше носен на прегледи како последица на оперативен зафат.

Јовановски е осомничен во случајот „Рекет“ заедно со Зоран Милевски – Кичеец и специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

Прочитајте и...  Во Иран секои седум минути умира по едно лице од Ковид-19

Прочитај повеќе

Кризниот штаб на БиХ: Епидемолошката ситуација се влошува, да се избегнуваат собири

Слободен печат

Бензините поскапуваат за половина денар, дизелот поевтинува

Слободен печат

ТУРИСТИЧКО ЛУДИЛО СО АСТРОНОМСКИ ЦЕНИ ВО ОХРИД: Резервација на маса во кафуле само ако потрошите над 3.000 денари

Михаило Донев

„Сони“ очекува пад на оперативната добивка за 27 отсто

Слободен печат

Џафери: Седете во салата дур трае паузата, запознајте се малку меѓу себе

Слободен печат

Францускиот научен комитет предупредува: Многу е веројатна појава на уште еден бран на коронавирус наесен или во зима

Слободен печат

1 comment

m-r.Slobodan Dimitrovski 12/09/2019 - 13:17 at 13:17

СИГУРНО Е ОДНЕСЕН НА МОЈ ТЕРМИН ЗА МАСАЖА,ПЕДИКИР,МАНИКИР А ПО СЕ ИЗГЛЕДА И НА ДЕПИЛАЦИЈА!….СЕ ИМА ЧОВЕКОТ ПОЗАПУШТЕНО ТИЕ ДВА МЕСЕЦИ.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Русија следната година ќе започне со тестирање на вакцината против коронавирусот на деца

Слободен печат

Апасиев од Левица гласаше воздржано за дневниот ред на конститутивната седница

Весна Тодоровска

Почна конститутивната седница, Со 115 гласови „ЗА“, Шахпаска избрана за претседател на Верификационата комисија на Собранието (ФОТО)

Весна Тодоровска

Трамп со закана за државните агенции: Ако не вработувате Американци ќе бидете отпуштени

Слободен печат

Пад на невработеноста во Шпанија за прв пат од февруари

Слободен печат

Брнабиќ: Јас сум еден од двајцата кандидати за премиер на Србија

Слободен печат