„Билд“: Напаѓачот од Ханау имал екстремно десничарски ставови

Осомничениот за пукањето во два наргиле барови во Германија, во кое загинаа девет лица, а кои подоцна изврши самоубиство, оставил проштално писмо во кое се изразуваат екстремни десничарски погледи.

Германскиот весник „Билд“ објави дека мажот што го идентификува како Тобијас Р., оставил видео порака во која презема одговорност за нападот.

Тој беше пронајден мртов во неговиот стан во Ханау по нападот, соопшти полицијата.

Убиени се осум лица во близина на Франкфурт, напаѓачот е пронајден мртов во својот дом (ВИДЕО)

Прочитајте и...  Колев од Штип: ГДУ предлага нов модел на фискална децентрализација

Прочитај повеќе

Иван на кого му беше трансплантирано срце заминува на домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат

Доставени картичките за „зелена нафта” во Струмичкиот регион

Слободен печат

Димитров: Долго време сме низ тунелот, на еден чекор сме до пристапни преговори со ЕУ

Слободен печат

МОФ: Голем дел од професорите воопшто не се ни запознаени како да работат со дигиталните платформи за предавање

Слободен печат

Ангеловска на тркалезна маса на СБ за поддршка на приватниот сектор во КОВИД-19

Слободен печат

Британската Влада до 2025 година ќе ја отстрани опремата на Хуавеј

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јанушев: Раст на пензиите од 20% и раст на плати од 25% за еден мандат (ВИДЕО)

Слободен печат

АВМУ до медиумите: Од недела на полноќ почнува изборниот молк

Слободен печат

Изминатата седмица во Охрид 29, во Струга 55 потврдени случаи на Ковид-19

Слободен печат

Казнети 357 лица за не носење заштитни маски

Слободен печат

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Слободен печат

Декларацијата за приоритено донесување на Законот за спречување и заштита од дискриминација ја потпишаа 17 политички партии

Слободен печат