Бен Афлек повторно се враќа во улогата на Бетмен!

Бен Афлек повторно ќе се појави во улогата на суперхеројот Бетмен во најновото продлжение на блокбастер серијалот „Бетмен“ со оригинален наслов „Флеш“.

Афлек последен пат ја играше улогата на Брус Вејн во „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“, и доби еднаков број на позитивни и негативни критики за неговиот перформанс.

фото: Профимедиа

Сепак Бен го потпишал проектот на „Ди-Си комикс“ откако го добил сценариото минатата недела, пренесуваат од „Венити феар“.

Енди Машети, режисерот на филмот смета дека актерот е совршен за мажествениот, но сепак ранлив лик кој треба да се појави во филмот. „Тој знае како да го долови карактерот на ликот кој го глуми“, изјавил режисерот за списанието „Венити феар“.

„Неговиот Бетмен има дихотомија која е многу силна, а тоа е неговата машкост – поради начинот на кој тој изгледа и импозантната фигура што ја има, а сепак е и многу ранлив“, додава Енди Машети.

Прочитајте и...  ВИДЕО| Џенифер Лопез и Малума на Американските музички награди: Танчерите со маски, а тие посекси од кога било!

Поврзани вести

Колегите од „Амадеус бенд“ неутешни по смртта на Бојан: Немаше ниту еден здравствен проблем

Слободен печат

Интервју со Кристина Арнаудова-Петровски: Веќе некое време не сум дел од естрадата

Анита Златкова

ВИДЕО: Стефан од „Некст тајм“ испеа песна на Лозано, а тој му напиша: Добро ти легнала!

Васко Спасовски

ФОТО: Стилот на Џил Бајден – секоја жена може да го „носи“ во секоја прилика

Слободен печат

Братот на принцезата Дијана: Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Слободен печат

Таксист од Истанбул вратил 300.000 евра кои патникот ги заборавил во неговото возило

Слободен печат

Остави Коментар