17 C
Скопје

Бела Торн за „Disney“: Вршат притисок врз децата да бидат совршени

Поранешната ѕвезда на „Disney“, Бела Торн ја обвини кинематографската куќа за стандардот што наводно го наметнува.

Дефинитивно се врши голем притисок врз децата да бидат совршени. И мислам дека токму тука е грешката на „Disney“, затоа што ги прикажува на екраните како совршени“, изјави 23-годишната
ѕвезда за „Fox News“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLA (@bellathorne)

Таа слика многу тешко се постигнува, јас никогаш не бев совршена. Само сакам да го правам она што никој друг не го прави. Децата не треба да гледаат совршени луѓе. Тие треба да ја видат реалноста, различноста и интригите“, вели таа.

Актерката се прослави преку хитот на „Disney“ насловен „Shake it up“ заедно со Зендаја, но изгледа дека повеќе не ја поддржува куќата што ја „пушти“ во актерските води.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BELLA (@bellathorne)

Ѕвездата не е срамежлива кога станува збор за споделување на нејзината провокативна страна и воошто не се плаши да споделува детали од нејзината интимност на социјалните мрежи.

Прочитајте и...  ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Објавена снимката од кражбата на кучињата на Лејди Гага: Се слушаат истрелите и како нејзиниот чувар бара помош

Се чувствувам навистина сигурна во својата сексуалност“, вели Торн.

Бела минатата година го сруши рекордот на сајотот „OnlyFans“ заработувајќи повеќе од 1 милион американски доалри во само еден ден, а на својот инстаграм-профил често објавува и провокативни содржини.

Поврзани вести

Во подготовка е новиот филм за „Големиот Гетсби“: Овој пат во анимирана верзија

Слободен печат

Овошје и зеленчук богати со калиум, минерал важен за здраво срце

Слободен печат

ВИДЕО | Принцот Хари искрено во шоуто на Џејмс Корден: „Го направив она што секој сопруг и татко би го направил – морав да го одведам семејството оттаму“

Слободен печат

Ивана Хаџиевска, историчарка и истражувач: Какво е значењето на „Македонка“ – првото женско списание во Македонија

Ј.К.Д

Адвокатката на таткото на Бритни Спирс: „Тој е загрижен, ѝ го спаси животот, а луѓето погрешно разбраа сè“

Слободен печат

ВИДЕО | Потресната судбина на малата хероина од „Дара од Јасеновац“: Има само 13 години, станува во 6 часот, храни добиток, а мајка ѝ ги напуштила пред шест години

Слободен печат

Остави Коментар