Арачиновец во фиока си чувал бомба – Слободен печат
Хроника

Арачиновец во фиока си чувал бомба

Основното јавно обвинителство поднело обвинителен акт против жител на скопското село Арачиново кој е обвинет за незаконско поседување оружје и распрскувачки материи.

Според ОјО, при претрес на домот на обвинетиот на 18 октомври, во фиока во плакар што се наоѓал во шупата, била пронајдена рачна бомба модел Ф1 од руско производство со експлозивно полнење од 60 грама тротил (ТНТ).

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close