Актерката за последните денови: Ми кажаа да се ПОДГОТВАМ ЗА СМРТТА (ФОТО)

Речиси една година откако и беше дијагностицирана мултипла склероза, актерката Селма Блер изјави дека и снемало опции да ја ублажи болката и физичките потешкотии поради состојбата во која се наоѓа.

– Средствата за ублажување на симптомите не ми помогнаа и јас се чувствувам се полошо и полошо – изјави таа на панелот за здравје во Њујорк кој го организираше „Time100“.

Во потрага по опции препорачано и е пресадување на матични клетки, но и агресивна хемотерапија со цел нејзините клетки да се обноват.

– Кажав дека не сакам да го правам тоа, бидејќи не сакам да го уништам своето тело. Зошто во своето тело да ја внесувам таа ужасна дрога, хемотерапијата? Па немам рак, изјави Блер, која сепак подоцна прими помала доза на хемотерапија пред да и бидат пресадени матични клетки.

Таа додаде дека веднаш почувствувала олеснување.

– Докторите ми рекоа да правам планови за мојата смрт. Го пренесов тоа на својот син, кој кажа дека сака да ме кремираат, изјави актерката.

Да се потсетиме како изгледаше Селма Блер кога беше здрава

Таа порача дека сега чека да и порасне косата која и опадна поради хемотерапијата, но дека тоа што ја нема, не и пречи многу.

– Важно ми е само што подолго да сум покрај својот син, заклучи таа.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат