Аки Рахимовски добил ќерка со 27-години помладата Словенка

Инстаграм

Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), добил ќерка со 27 години помладата Словенка Барбара Весел.

Аки и Барбара на ќеркичката и дале име Антонија, пренесува РТЛ Екслузив.

Девојчето е родено пред три месеци, а веста ја потврдила мајката на здравствената техничарка од Словенија.

Парот досега врската ја држеше далеку од очите на јавноста, а поголемиле заедно во Словенија.
Аки досега двапати се женел, а од првиот брак го има синот Кристијан. Од вториот брак ја има ќерката Дина.

Видео на денот