Аки Рахимовски добил ќерка со 27-години помладата Словенка

Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), добил ќерка со 27 години помладата Словенка Барбара Весел.

Аки и Барбара на ќеркичката и дале име Антонија, пренесува РТЛ Екслузив.

Девојчето е родено пред три месеци, а веста ја потврдила мајката на здравствената техничарка од Словенија.

Парот досега врската ја држеше далеку од очите на јавноста, а поголемиле заедно во Словенија.
Аки досега двапати се женел, а од првиот брак го има синот Кристијан. Од вториот брак ја има ќерката Дина.

Прочитајте и...  Стивен Кинг за коронавирусот: Како никој не ја предвиде епидемијата? За ова веќе имам пишувано!

Прочитај повеќе

Ова е најлошиот можен момент за да молите за внимание – Зошто Британците повторно ги нападнаа Меган и Хари?

Слободен печат

(ВИДЕО+ФОТО) Село во Германија нема ниту еден заболен, жителите веруваат ги штити ветување на предците дадено уште за време на чумата

Слободен печат

Ние можеме да им пренесеме коронавирус на мачките, а дали можат и тие на нас?

Слободен печат

Тесто за пица готово за 10 минути: Станете италијански пица мајстор во вашиот дом!

Слободен печат

ФАНОВИТЕ ВО НЕВЕРУВАЊЕ: Популарниот актер снимен додека ЈА ДАВИ обожавателката! (ВИДЕО)

Слободен печат

Згодната водителка на „Гранд Магазин“ Ивана Ѓорѓевиќ: Сега сум како султанката Хурем, ми недостига студиото

Ј.К.Д

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Слободен печат

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Слободен печат

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат

Роден е Серџо Блажиќ, „The Clash“ го објавија првиот албум и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Хороскоп за 8 април – Раковите ќе имаат проблеми со работата, Водолиите со парите

Слободен печат