• аки рахимовски

Почина мајката на Аки Рахимовски: До самиот крај не знаела за смртта на син ѝ

Почина Ана, мајката на музичарот Аки Рахимовски, утрово во Скопје. Веста ја објави нивната кума од Скопје, новинарката Мирјана Василева на „Фејсбук“. Василева на социјалната мрежа напиша дека Ана сега конечно е заедно со својот син, кој почина на 22 јануари годинава во Ново место, Словенија. „Патувај во божјата светлила тетка Ана, сигурно ќе те …

Почина мајката на Аки Рахимовски: До самиот крај не знаела за смртта на син ѝ Read More »