Ајакс потврди, Де Лихт чека трансфер!

Младиот Де Лихт, желба на неколку големи европски клубови, како што се најавуваше досега е многу блиску да потпише за италијанскиот шампион Јувентус.

Од холандскиот клуб соопштија во саботата дека во попладневните часови сабота вкупно 28 играчи ќе биде дел од летните подготовки во Брамберг.

https://twitter.com/MDeLigtFC/status/1150023692195209217

Во очекување на можен трансфер ова лето, дефанзивецот Де Лихт не се најде на списокот повикани за тренинг кампот во Австрија.

И неговиот агент Мино Рајола потврди дека преговарал околу личните услови и само се чека официјалниот потпис со „Старата дама“.

Се очекува Де Лихт во наредните 48 часа да пристигне во Торино каде што ќе ги помине лекарските прегледи, а потоа и го потпише договорот според кој по сезона ќе заработува 12 милиони евра.

Прочитајте и...  За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат