Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Фото: Инстаграм

Годините за неа не значат ништо…

Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица.

Згодната Бразилка папараците ја сликале со пријателките и децата како ужива на базен во Мајами, а на себе таа немала ниту грам шминка.

Адриана со годините изгледа се подобро и подобро, па за неа бројките навистина не значат ништо.

https://www.instagram.com/p/B69P3qsIk4S/?utm_source=ig_embed

Видео на денот