Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО) - Слободен печат

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Годините за неа не значат ништо…

Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица.

Згодната Бразилка папараците ја сликале со пријателките и децата како ужива на базен во Мајами, а на себе таа немала ниту грам шминка.

Адриана со годините изгледа се подобро и подобро, па за неа бројките навистина не значат ништо.

View this post on Instagram

Adriana in Miami 👙 . . . #miami #beach #candid

A post shared by Adriana Lima (@newsadrianalima) on

Прочитајте и...  Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Прочитај повеќе

Бојата на долната облека кај жените открива каков љубовник е таа во кревет!

Слободен печат

Ниту родителите не би ја препознале: Антониа Гиговска го промени изгледот! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантни резултати: Повеќе од 10 сексуални партнери – поголем ризик од рак?

Слободен печат

Поранешната тинејџерска ѕвезда го запознала својот вереник на рехабилитација! (ФОТО)

Слободен печат

Северина се огласи откако го отстрани презимето Којиќ! (ФОТО)

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × 5 =

Прочитај повеќе

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен печат

Голи нозе, мини-фустан, впечатлива боја… Брижит Макрон во комбинација која малку жени би се осмелиле да ја носат (ФОТО)

Слободен печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат

Наставник на учениците им дал тест во чест на Коби Брајант

Слободен печат

„Насилна за мажи, совршена за девојка“: Заводливиот хит на Ненси Синатра кој и денеска е провокативен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Џастин Бибер призна: Бев безобразен спрема Селена!

Слободен печат