Tag : грам

Еспресо Шоу биз

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Слободен печат
Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица. Згодната Бразилка папараците ја сликале...
Еспресо Шоу биз

Еве што се крие под мејкапот: Вака изгледа Селма Хаек без грам шминка! (ФОТО)

Слободен печат
Навикнати сме да ја гледаме во гламурозни тоалети и со беспрекорна шминка. Но кога не шета низ црвениот тепих, таа изгледа вака, и тоа гордо...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Без грам срам Кејт го носела овој фустан на себе кога прв пат го сретнала Вилијам, а еве каков бил неговиот КОМЕНТАР! (ФОТО)

Слободен печат
Фустанот во кој војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон го завела принцот Вилијам е парче облека за кое никогаш не би ни помислиле дека ќе му...
Еспресо Шоу биз

Ќерката на Цеца без грам шминка, скапа гардероба и гламур направи НЕСЕКОЈДНЕВНО ВИДЕО!

Слободен печат
Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ, ќерката на Цеца ги поздрави своите фанови и сите оние кои ја следат на Инстаграм. Ќерката на Цеца Ражнатовиќ речиси секогаш...
Еспресо Шоу биз

Нивес Целзиус БЕЗ ГРАМ ШМИНКА, коментарите поделени (ФОТО)

Слободен печат
Нивес се чувствува многу убаво… Хрватската пејачка и манекенка Нивес Целзиус објави фотографија без шминка и ги воодушеви своите следбеници на Инстаграм. View this post...