16.8 C
Скопје

28 прекршувања на забраната за движење

Полицијата во изминатите 24 часа казни 28 лица кое не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Полицијата во изминатите 24 часа казни 28 лица кое не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 431 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Поврзани вести

Казнети 154 возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Пожар во стан на Бит Пазар, едно лице пренесено во болница

Слободен печат

Teтовец приведен за физички напад врз мајка си

Слободен печат

Пронајдено телото на 51 годишниот полициски службеник од Делчево

Слободен печат

Приведени осум лица, растурена домашна забава во Скопје

Слободен печат

Полицијата казни 253 возачи во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар