17.8 C
Скопје

27 прекршувања на забраната за движење

Од 20 часот (13.04.2021) до 5 часот (14.04.2021) констатирано е дека 27 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие  пак, на територијата на  Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 435 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Поврзани вести

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Слободен печат

Голема тепашка меѓу петмина насилници во Ѓорче Петров, се мавале и со тврди предмети

Слободен печат

Повреден велосипедист во Охрид

Слободен печат

ВИДЕО | Момче со палка демолира автомобил во Битола

Слободен печат

Петмина повредени во сообраќајка кај Штип

Слободен печат

Тројца повредени откако излетал автомобил на патот Штип-Радовиш

Слободен печат

Остави Коментар