„Ѕвезди во подем“: Американците подобри од Светот, Мајлс Бриџс МВП! (ВИДЕО)

Ова беше шестипат да се игра во ваков формат, а после втората победа по ред на домашниот тим, сега резултатот е израмнет на 3:3.

Екипата составена од играчи родени во Соединетите Американски Држави доцна синоќа убедливо ја совлада селекцијата на Светот со резултат 151:131 во натпреварот на „Ѕвездите во подем“ со кој започма НБА Ол-стар викендот во Чикаго.

За најкорисен играч (МВП) беше прогласен играчот на Шарлот, Мајлс Бриџс (21) кој дуелот го заврши со 20 поени (8/12 од игра, 3/7 за три, 1/2 од слободните фрлања), додаде по пет скока и асистенции, три украдени топки за 20 минути на паркетот.

Овој млад кошаркар во 2018. година беше 12. „пик“ на Лос Анџелес Клиперс, но веднаш „трејдуван“, односно испратен во Хорнетс.

Прочитајте и...  Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Уште седум членови на американската селекција имаа двоцифрен учинок, од нив најдобро се одвои Ерик Паскал со 23 поени.

На спротивната страна најдобри беа Канаѓаните Ер Џеј Берет (трет „пик“ во 2019) со 27 и Брендон Кларк со 22 поени.

Словенецот Лука Дончиќ запиша 16 поени, вклучувајќи и тројка од својата половина во последната секунда на првото полувреме.

Ова беше шестипат да се игра во ваков формат, а после втората победа по ред на домашниот тим, сега резултатот е израмнет на 3:3.

В недела во утринските часови на програмата е брзото шутирање на тројки, потоа ќе следува натпреварувањето во забивање, а в понеделник спектаклот завршува со дуелот меѓу на „Тимот на Јанис“ и „Тимот на Леброн“.

Прочитајте и...  Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје го демолира бугарски Левски

Слободен печат

Моќен старт на сезоната во Бундеслигата, Баерн со осумка го почести Шалке (ВИДЕО)

Слободен печат

Леви уште еднаш покажа дека е мајстор за преговори, овој пат го надмудри Реал Мадрид

Слободен печат

Надал и Лајовиќ ги помешаа пешкирите : Се надевам дека си негативен

Слободен печат

Надал лесно го скрши отпорот на Лајовиќ за пласман во четвртфиналето

Слободен печат

Левандовски обвинет за затајување данок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Револуционерна одлука на ФИФА, фудбалерите ќе може да ги менуваат репрезентациите

Слободен печат

Елмас во новата сезона со нов број, ја „лапна“ седумката на Каљехон

Слободен печат

Српската пресметка во Рим му припадна на Ѓоковиќ

Слободен печат

МВП наградата во НБА повторно во рацете на Адетокумпо

Слободен печат

Моментот кој навивачите на Ливерпул го чекаа цело лето (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона има димајант од половина милијарда евра, одигра два натпревари и ги полуде навивачите (ВИДЕО)

Слободен печат