Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката? – Слободен печат
ЕспресоСекс

Знаеме дека сигурно сте слушнале за Г точката, но дали сте слушнале за П точката?

Во П точката се наоѓаат нервните завршетоци кои даваат максимално чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Пробајте!

Кога мажот ја стимулира Г точката кај жената, таа побрзо и полесно доживува интензивни оргазми, а таква точка кај мажите е П точката која е многу полесно да ја најдете отколку што мислите.

П точката е ерогена зона на телото на мажот. Во неа се наоѓаат нервните завршетоци кои даваат максимално чувство на задоволство кога ќе ги стимулирате. Се наоѓа на 2,5 до 5 центиметри во анусот.

„Се наоѓа внатре во анусот и кон стомакот“ – изјавила сексологот и доктор Мишел Марс.

И покрај популарните уверувања, не морате да влезете внатре во анусот за да доживеете оргазам на П точка. Машката простата е ултимативно копче кое треба да го притиснете за да го воодушевите мажот во кревет.

За оние похрабрите, може да го ставите прстот внатре во анусот кај вашиот партнер, но бидете сигурни дека вашите нокти се исечени. Ќе ви биде многу полесно доколку користите лубрикант.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close