Златна тројка за најдобриот секс – Направете ги овие три работи и ќе го доживеете оргазмот на животот

Студиите покажаа дека хетеросексуалните жени значително поретко го доживуваат оргазмот, за разлика од лезбејките, од кои 86 проценти секогаш го достигнуваат врвот.

Тоа научниците ги поттикнало на истражување, кое покажа што всушност ги излудува дамите и кои техники во креветот гарантираат уживање.

Научниците од Чепмен Универзитетот во Индијана тестираа 52.000 лица од различен пол и сексуално определување на возраст од 18 до 65 години.

Се покажа дека овие три работи проверено водат до женски оргазам:

– Стимулација на гениталиите
– Страствени бакнежи
– Орален секс

Третина од мажите мислеле дека само сексуалниот однос е доволен партнерката да доживее оргазам. За жал, тоа е многу погрешно, кажаа експертите кои го спровеле овој тест.

Прочитајте и...  Поранешниот спортист го промени полот и сега е една од најуспешните жени. Нејзиниот дом од 3,5 милиони изгледа како од бајка! (ФОТО)

Покрај тоа, се покажало и дека жените кои доживуваат оргазми со партнерот повеќе уживаат во врската. Сепак, научниците додадоа дека не треба слепо да се водите до ова откритие, бидејќи сепак се е индивидуално. Некој сака милување, бакнување на брадавиците, силни прегратки, мини садо-мазо техники, валкани зборови, употреба на секси играчки и сл. Клучот за сето тоа е постојаната и директна комуникација со партнерот.

Прочитај повеќе

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Слободен печат

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

17 − шест =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Слободен печат

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат