Жените: Ова се нашите пет омилени секс пози!

Постојат неколку пози во сексот по кои жените полудуваат. Имено, истражувањето на британската страница „Superdrug Online Doctor“ во кое учествуваа повеќе од 500 жени од Европа и САД имаа за цел да покажат кои пет пози се најпопуларни и најпосакувани меѓу жените.

Најдобра е Мисионерската поза за дури 66,7 проценти од жените, Лажица позата за 61,5 проценти, Каубојката е најдобра за 61,5 од нив, Каубојка наопаку за 48,4 проценти и позата Високо издигнати нозе за 47,5 проценти од жените.

На последно место од листата е доги стајл, па оваа поза сакаат да ја практикуваат само 18 проценти од испитаниците.

Интересно е дека дури третина од жените доживуваат оргазам во било која од наведените пози, па така експертите ги советуваат жените да преземат иницијатива и така да го зголемат квалитет на уживање во сексот.

Поврзани вести

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian