28.8 C
Скопје

Жените: Ова се нашите пет омилени секс пози!

Постојат неколку пози во сексот по кои жените полудуваат. Имено, истражувањето на британската страница „Superdrug Online Doctor“ во кое учествуваа повеќе од 500 жени од Европа и САД имаа за цел да покажат кои пет пози се најпопуларни и најпосакувани меѓу жените.

Најдобра е Мисионерската поза за дури 66,7 проценти од жените, Лажица позата за 61,5 проценти, Каубојката е најдобра за 61,5 од нив, Каубојка наопаку за 48,4 проценти и позата Високо издигнати нозе за 47,5 проценти од жените.

На последно место од листата е доги стајл, па оваа поза сакаат да ја практикуваат само 18 проценти од испитаниците.

Интересно е дека дури третина од жените доживуваат оргазам во било која од наведените пози, па така експертите ги советуваат жените да преземат иницијатива и така да го зголемат квалитет на уживање во сексот.

Поврзани вести

ФОТО | Кое е новото момче на Цеца: Син на поранешен спортист и политичар, угостител и татко на малолетна ќерка

Слободен печат

Новогодишни бастунчиња

Слободен печат

ВИДЕО | Синот на познатиот политичар објави емотивно видео: Амди Бајрам плаче додека му пее Шериф Коњевиќ!

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | 48 часа предходно сам на себе си ставал витамински инекции: Познатиот пејач почина од Ковид – 19!

Слободен печат

Ќерката на Трамп беснее на плажа во Мајами, Американците се бесни на неа: „Стави маска на лицето!“

Слободен Печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Остави Коментар