Жена го прекршила полицискиот час во Тетово

Станува збор за 35-годишна жена која била уапсена во 22 часот на улица „Вонвардарска” во Тетово.

Тетовската полиција во периодот во измитатите 24 часа открило уште едно лице кое не ја почитувала владината одлука за ограничено движење. Станува збор за 35-годишна жена која била уапсена во 22 часот на улица „Вонвардарска” во Тетово. Вкупно досега 31 лице го прекршиле полицискиот час.

Секторот за внатрешни работи – Тетово воедно апелира до граѓаните целосно да ја почитуваат владината одлука за ограничено движење и сите мерки и препораки за справување со коронавирусот.

– СВР Тетово уште еднаш апелира до граѓаните да се воздржат од непотребно излегување од нивните домови, затоа што можат да ги доведат во прашање сопствениот и животот на своите најблиски во семејството, роднини, пријатели и соседи, на своите сограѓани. СВР Тетово и со конкретен совет до сите на подрачјето: Останете дома и најдете нешто што ќе ве направи спокојни и во овие навистина сериозни мигови, кога животите се во прашање, а секој човечки живот нема цена и со ништо друго не може да се надомести. Оние на кои им е потребна било каква помош од делокругот на професионалните обврски на СВР Тетово, како и досега, можат да се јават на телефонскиот број 192, се истакнува во соопштението на тетовската полиција.

Прочитајте и...  МВР: 104 лица не го почитувале полицискиот час

Вчера, тетовската полиција во содејство со Државниот пазарен инспекторат, во Тетово и тетовска Голема Речица има откриено три угостителски објекти, кои биле отворени и работеле. Објектите се затворени, а против нивните сопственици ќе следуваат соодветни поднесоци.

Прочитај повеќе

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат

Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Слободен печат