• полицискиот час

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно се укинува

Од сабота полицискиот час во Грција ќе биде пократок и ќе почнува во 01.30 часот, наместо 00.30 како што беше досега, а на угостителските објекти ќе им биде дозволено да пуштаат музика, соопшти попладнево заменик министерот за цивилна заштита на Грција Никос Хардаљас, јави дописничката на МИА од Атина. По позитивната препорака од комисијата на …

Се скратува полицискиот час во Грција, а од 1 јули целосно се укинува Read More »