Зендаја остави без зборови: Фантастичен фустан со златен ‘рбет на црвениот килим од Фаусто Пуљизи

зендаја
Фото: Принтскрин / Instagram

Токму кога мислиме дека Зендаја направила апсолутно најмногу, таа повторно се надигрува себеси со облека која е толку иконска што го разбива модниот свет.

25-годишната филмска ѕвезда добро му послужи на црвениот килим на најпрестижната церемонија на доделување на фудбалските награди, „Ballon’Or“, каде се појави заедно со Том Холанд и неговите браќа.

Сите очи беа вперени во хипнотизирачкиот свилениот фустан, дизајниран од исклучителниот Фаусто Пуљизи за Роберто Кавали, кој актерката го испарадира на појавувањето, и особено, на неговите елаборирани детали на задниот дел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roberto Cavalli (@roberto_cavalli)

Додека таа позираше на црвениот тепих на „Théâtre du Châtelet“ во нејзината тоалета долга до под, уникатниот златен детаљ на ‘рбетот целосно го украде вниманието.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Virgo (@tmzendaya)

Зендаја – која е стилизирана од Ло Роуч – го спари иконичниот фустан со платформа потпетици од Кристијан Лубутен и впечатливи златни обетки, и ја повлече косата одназад за да целосно го покаже уметничкиот детал во целосната негова слава.

Една обожавателка, исто така, истакна дека нејзиниот фустан би можел да биде омаж на доктор Октопод од Спајдермен, споредувајќи го аутфитот рамо до рамо со фотографија и напиша: „Зендаја како д-р Октопод, но направи го мода“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Series fandom (@series__fandom__)

Зендаја се појави на баш со Том Холанд, со кој ја потврди врската на почетокот на оваа година.

Актерот од Спајдермен, исто така 25-годишен, изгледаше екстремно остро во црн костум со машна. Тој носеше црни спецификации со обод и неговите познати непослушни кадрици.

Помладите браќа на Том, 22-годишните Сем и Хари, исто така се појавија покрај актерот, а триото беше накитено со насмевки додека позираа со рацете еден околу друг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zendaya Fan Account✨ (@dayacrue)

Романтичните гласини ги опкружуваат двајцата актери од 2017 година, што тие постојано го негираа, инсистирајќи дека се само „најдобри пријатели“.Меѓутоа, во јули 2021 година тие беа фотографирани како се бакнуваат во автомобил.

Том објави симпатичен роденденски Инстаграм за Зендаја во септември, и оттогаш блика над неа на интернет. Во искреното интервју за „GQ’ за тоа дали ќе зборува повеќе за нивната врска, Том рече: „Ова не е моја приказна. Тоа е наша приказна. И ќе разговараме за тоа што е тоа кога ќе бидеме подготвени да разговараме за тоа заедно“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ELLE MEN HK (@ellemenhk)

Видео на денот