19.8 C
Скопје

Земјотрес со јачина од 4,5 степени во Албанија, почувствуван и во Македонија

Во 8.40 часот со епицентар во Албанија регистриран е земјотрес со јачина од 4.5 степени според рихтеровата скала. Земјотресот со послаб интензитет почувствуван е и во Македонија и во југо-западните делови.

Поврзани вести

Полицијата во Атина уапси свештеник – Епископите сакале да го расчинат, тој ги испрскал со киселина

Слободен печат

Зголемена трговија со деца во Западен Балкан

Слободен печат

Автомобил во Суботица удри во семафор, повредено е дете, а возилото е уништено

Слободен печат

Албанската Социјалистичката партија освои 74 пратенички места

МИА Агенција

ФОТО | Ова се Србите кои загинаа во Германија, Алексинац завиен во црнина

Слободен печат

Грција од утре го укинува задолжителното носење маски на отворено

Слободен печат

Остави Коментар