23.8 C
Скопје

ЗАЛОЖНИЧКА КРИЗА ВО УКРАИНА: Вооружен маж држи како заложници 20 патници во автобус (ВИДЕО)

Во украинскиот град Луцк, човек вооружен со експлозив и оружје зел како заложници 20 патници во автобус, соопшти полицијата од регионот Волин.

Центарот на градот е затворен за сообраќај, пренесува руската телевизија Ѕвезда.

Началникот на регионалната полиција, Јуриј Крошко рече дека засега нема информации дека некој е повреден.

– Во моментов се следат социјалните мрежи. Нема никакви барања на неговиот профил. Само општи фрази. Ние сè уште проучуваме, се обидуваме да преговараме – рече Крошко.

Поврзани вести

ВИДЕО l Масовна тепачка во украинскиот Парламент: Се скараа пратениците од владејачката и опозициската партија

Слободен печат

Саливан: Бајден и Ердоган не се договорија за руските противвоздушни ракетни системи С-400

Слободен печат

Разни соеви на ковид-19 галопирачки се шират во Африка

Слободен печат

Македонците ќе можат слободно да патуваат во Германија: Границите ќе бидат отворени за вакцинираните лица

Слободен печат

Маричиќ: Хрватска ја подджува земјава во стартот на преговорите за членство во ЕУ

Слободен Печат

Навални го исмеа Путин поради наводите за негово бегство од Русија додека бил во кома

Слободен печат

Остави Коментар