18 C
Скопје

Tag : патници

Вести Свет

Италија од задутре укинува карантин за патници од ЕУ, Велика Британија и за Израел

МИА Агенција
Италија ќе го укине карантинот за сите патници од земјите членки на Европската унија, Велика Британија и Израел од недела, 16 мај, соопшти денеска министерот...
Вести Регион Слајдер

Косово го забрани влезот на патници од Индија, Бразил и Јужна Африка

Слободен печат
Владата на Косово денеска донесе одлука со која, поради опасноста од ширење на заразата на ковид-19, им се забранува влез во земјата на лицата кои доаѓаат...
Вести Свет

Италија воведува петдневен карантин за сите патниците од земјите членки на ЕУ

Слободен печат
Италија ќе воведе петдневен карантин за патници од земјите членки на Европската Унија (ЕУ), соопштија денеска од италијанското Министерство за здравство. Секој патник од ЕУ...
Вести Свет Слајдер

Панама привремено се затвора за патници од Јужна Америка

Слободен печат
Откако здравствените власти открија случај на заразен со бразилската варијанта на коронавирусот, панамската влада соопшти дека од следната недела привремено ќе го прекине влезот на...
Вести Свет

САД ќе воведе специјални мерки за патниците од африканските земји погодени од ебола

Слободен печат
Американскиот центар за контрола и превенција на болести (ЦДЦ) соопшти дека ќе воведе специјални мерки за патниците кои пристигнуваат од африканските земји погодени од ебола....
Вести Ви Препорачуваме Економија

Превозниците победија: Наместо 26, сега во автобусите ќе се возат по 36 патници

Соња Кириџиевска
Превозниците се задоволни од одлуката на Владата, да им се зголеми капацитетот во автобусите и комбињата од 50 на 75 отсто. Тоа значи дека ако...
Вести Свет

Во Британија карантин за патници од црвени зони

Слободен печат
Патниците кои пристигнуваат во Велика Британија од 33-те земји на „црвената листа” од денеска ќе треба да поминат 14 дена во карантин во хотели согласно новата владина...
Вести Свет

Поради мутациите на ковид-19: Шпанија ја продолжи забраната за патници од В. Британија, од Бразил и од ЈАР до 2 март

Слободен печат
Шпанската Влада денеска соопшти дека до 2 март ги продолжува ограничувањата за патниците кои пристигнуваат од Велика Британија, од Бразил и од Јужноафриканската Република поради...
Вести Свет

Задолжителен ПЦР тест за влез во Швајцарија од 8 февруари

Слободен печат
Негативен ПЦР тест не постар од 72 часа ќе биде задолжителен за сите патници кои ќе пристигнат во Швајцарија од 8 февруари. Покрај тоа, оние...
Вести Економија

За 71 отсто намален бројот на патници од аеродромите во Скопје и Охрид

МИА Агенција
Меѓународниот аеродром Скопје и аеродромот „Св.Апостол Павле” во Охрид” поради ковид пандемијата минатата година ја завршија со 782 876 патници, за 71 отсто помалку во...