Tag : патници

Вести Економија

Откажани два милиони летови поради кризата со КОВИД – 19

Слободен печат
Поради пандемијата на корона вирусот во светот откажани се сите летови до крајот на месец јуни. Станува збор за повеќе од два милиони летови, а...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Љума од „Медена земја“ е во државен карантин: Имам пријатели од поразвиени земји кои се во многу полоши услови од нашите, па не се бунат

Слободен печат.
Минатата ноќ, кинаматографот на престижниот македонски документарец „Медена земја“, Самир Љума сподели на неговиот фесјбук-профил дека и тој е еден од нашите сограѓани кои со...
Вести Македонија

МНР: Вратени 118 македонски граѓани од Малта, се организира и враќање од Хрватска

Слободен печат
Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство, денеска организираше враќање во земјата на 118 македонски...
Вести Македонија

ЖТ нема да пренесуваат патници за време на викендот

Слободен печат
Железници Транспорт го измени возниот ред за деновите од викендот, откако Владата донесе одлука да го ограничи движењето на граѓаните во сабота и во недела,...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Слетаа последните патници на аеродромот во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Скопскиот аеродром доцна синоќа ги прими последните патници по одлуката на владата да биде стопиран авио сообраќајот во земјава како една од мерките за спречување...
Вести Економија

Бројот на патници во државава намален за 70 проценти, АМЕРИТ бара итни мерки од Владата

Слободен печат
Укинување на патарините за превозниците во автобускиот и товарниот сообраќај, поради загубите што се предизвикани од кризата со коронавирусот, побара од Владата Асоцијацијата Македонија сообраќај...
Вести Скопје

Носете маски и ракавици кога го користите јавниот автобуски превоз

Слободен печат
Градските власти им препорачуваат на корисниците на јавниот автобуски превоз да користат средства за лична заштита – маски и ракавици. Град Скопје ги потсетува граѓаните...
Вести Македонија

Владините мерки за излез од државата ги исплашија македонските патници

Слободен печат
Ниту еден македонски државјанин не ја минал границата на излез ниту пак на влез во земјата на најфреквентниот граничен премин „Богородица” во текот на денов...
Вести Македонија Слајдер

Сите патници од Брисел пуштени дома, тестовите за коронавирус се негативни (ФОТО)

Арбнора Мемети
Со летот од Брисел синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје слетаа повеќе од 100 патници кои беа задржани додека не им беа направени тестови за коронавирус....
Вести Економија

Кризата со вирусот задава сериозен удар врз јавниот транспорт

Слободен печат
Мерките за превенција против корона вирусот во делот во кој се апелира граѓаните да не патуваат заради спречување на натамошно ширење сериозно се одразуваат врз...