Заев следен сведок во „Таргет-Тврдина“

Македонскиот премиер Зоран Заев треба да се појави како сведок на Јавното обвинителство на следното рочиште за случајот „Таргет и Тврдина“. Рочиштето е закажано за 24 октомври. Заев ќе треба да сведочи за своите сознанија за нелегалното прислушување од УБК. Сведочењето на Заев следи откако денеска заврши со исказ поранешниот контраразузнавач и негов советник за нацонална безбедност Зоран Верушевски.

Прочитајте и...  Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Прочитај повеќе

Физички пресметки во Велес и велешко Рудник за време на полицискиот час

Слободен печат

Тепачка меѓу соседи во Кисела Вода

Горан Наумовски

Десет приведени за полициски час, девет од нив и за нарушен јавен ред и мир

МИА Агенција

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат

Вооружен инцидент во скопско Бутел, нема повредени

Слободен печат

Дадилката која тепаше двегодишно дете во Аеродром осудена на година и пол затвор

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Скопје пронајдени две човечки тела во фаза на распаѓање

Слободен печат

Во Гевгелија загина мотоциклист по судир со трактор

Слободен печат

Деветгодишно дете се бори за живот по тешка сообраќајка во Скопје

Слободен печат

Полицискиот час не го почитувале 52 лица, приведени се 28 од нив

Слободен печат

Казни за четворица скопјани кои без дозвола се шетале за време на полициски час

Слободен печат

Во Велес се трага по исчезнато 17-годишно момче

Слободен печат