За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО) - Слободен печат

За дами од 20 до 50 години: Ако сте вака облечени, изгледате феноменално! (ФОТО)

Откако Коко Шанел одлучила да ги изедначи половите што се однесува до модата, женското одело стана моден хит број еден кој опстанува со децении.

Жените од сите возрасни групи од дваесеттите до педесеттите години, носат одело со гордост во сите пригоди кога сакаат да изгледаат шик.

Дека ова правило се’ уште важи, се уверивме и последниве денови. Имено, на ист ден, на различни делови од планетата се појавиле три жени на различна возраст, облечени во одело.

Бела Хадид (23) на модната недела во Париз излегла на модната писта облечена во бело одело со линии на дизајнерот Александар Вотије. И покрај машкиот крој, младата манекенка никогаш не изгледала поженствено.

Кејт Мидлтон (38) деновиве е во центарот на вниманието со оглед на скорешниот скандал во кралското семејство. Војвотката продолжува да работи со полна пареа, а новинарите и понатаму најмногу ги интересира нејзиниот моден избор. И овој пат не не’ разочара. Имено, војвотката се појавила облечена во црни панталони со класичен крој и зелена кошула со панделка. Едноставно, средено и прекрасно. Овој моден избор може да го направи секоја жена и ќе изгледа феноменално.

View this post on Instagram

The Duchess wore a mix of old and new pieces for her visit to Birmingham yesterday where she launched a landmark surgery on early childhood. The Duchess wore a new blouse by @tabithawebbuk – the 100% silk Pansy Pussybow in Green Chevron which is £295. She paired the blouse with her @insidejigsaw Sport Luxe Jersey Wise Leg Trouser she has worn twice previously. They are now down to £65 from £130 but in limited sizes. For jewellery, Kate wore her @monicavinader Siren Wire Earrings in Green Onyx which are £115. She also had on a new bracelet, something we don’t see her wearing that much. This is the @halcyondays_uk Maya Torque Aquamarine & Gold Bangle which is £110. (Thanks to UFO No More for the ID) Kate finished off the look with her @emmylondonofficial Josie Midnight block heels which are £395. Credit : @katemidleton 🇬🇧 #duchessofcambridge #katemiddleton #Kensington #kensingtonpalace #royal #royalfamily #royalcouple #royalty #britishroyalfamily #britishroyalty #england #hrhtheduchessofcambridge #katemiddleton #catherineelizabethmiddleton #Duchess #Cambridge #London #princewilliam #UK #unitedkingdom #theroyalfamily #herroyalhighness #CatherineMiddleton #TheCambridges #theduchessofcambridge

A post shared by Catherine Elizabeth Middleton (@katemiddleton_cambridge) on

Моника Белучи (55) на модната недела во Париз се појавила во црно одело и црна свилена кошула. Сите зборуваат дека на модната ревија се појавила почитувајќи го најновото модно правило: класично и елегантно.

Без оглед на годините и пригодата, оделото нека биде вашиот прв моден избор.

Прочитајте и...  Посипете сода бикарбона врз креветот на кој спиете и ќе се случи голема промена

Прочитај повеќе

„Епл“ се соочува со тешкотии во испораките на Ајфон поради коронавирусот

Слободен печат

Хороскоп за 18 февруари вторник – Стрелците ги очекува нова љубов, Рибите ќе добијат пари

Слободен печат

Виц на денот: Живот

Слободен печат

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат

До пролет во топ форма: Диета со здрави јагленохидрати

Слободен печат

Остави Коментар

дваесет + седум =

Прочитај повеќе

Поглед на еден маж кој сака да остане анонимен: Три УЖАСНИ митови за жените!

Слободен печат

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Слободен Печат

Колку часа треба да вежбате за да видите резултати?

Слободен печат

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Слободен Печат

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат