Вујин: Во Скопје има ракометна енергија како во Веспрем и Кил

Српскиот ракометар истакна дека најмногу го привлече новата приказна на старо-новиот претседател на Вардар Михајло Михајловски.

Како што е веќе познато, Марко Вујин ќе го носи дресот на Вардар од следната натпреварувачка сезона 2020/2021.

Петтиот стрелец во историјата на Лигата на шампионите кој моментно има 35 години за „Балкан-Хандбал“ ги сподели очекувањата во новиот клуб:

Вардар е голем клуб, актуелен освојувач на ЛШ. Ме привлече новата приказна на Михајло Михајловски. Голема ракометна енергија се чувствува во Скопје и тоа ме потсетува на големите ракометни градови во кои играв, Веспрем и Кил. Тоа најмногу ме привлече покрај сериозната екипа која ќе ја има Вардар во наредната сезона. Сè најдобро слушнав околу условите за работа, луѓето и градот. Би сакал заедно да имаме успеси достојни за името на клубот – рече Вујин.

Прочитајте и...  Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

На десната бековска позиција тренерот на „црвено-црните“, Стевче Алушовски ги има Вујин, Хрватот Јосип Векиќ и младиот Томислав Јагуриновски.

Со најдобрата српска репрезентација успеа во 2012 година да го освои сребрениот медал на Европското првенство.

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат