Ракометна бомба: Марко Вујин е најново засилување за Вардар

Српскиот ракометар Марко Вујин е најновото засилување за сè уште актуелниот европски шампион, Вардар. Шпекулациите дека поранешниот српски ракометар ќе ги засили „црвено-црните“ конечно се обвистинија откако денеска леворакиот бомбардер стави потпис на едногодишниот договор.

35-годишниот Вујин доаѓа од редовите на Спортинг Лисабон за кого сезонава настапи на седум натпревари во Лигата на шампионите и постигна 22 гола додека во португалскиот шампионат на 18 натпревари даде 35 гола.

Претходно тимот на Вардар го засилија и Кантегрел, Јагуриновски, Гаџа, Векиќ, Талески и Георгиевски, а се очекува и ангажман на уште среден бек за да се комплетира тимот кој идната година ќе игра во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Прочитај повеќе

Интер го губи здивот, Верона во финишот му ја одзеде победата (ВИДЕО)

Слободен печат

Јунајтед е во страшна форма, ЛШ е реалност

Слободен печат

Бекам не е единствен газда на Интер Мајами, покрај него се синови на кубански агент на ЦИА, милијардер од Јапонија…

Слободен печат

Погба ужива во играта на Јунајтед, сака нов договор 

Слободен печат

Епското финале од Вимблдон помеѓу Ѓоковиќ и Федерер и најдобро во историјата

Слободен печат

Мегваер е преценет, можам да најдам тројца аматери кои ќе играат како него

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден се случи најневеројатниот момент во историјата на Светските првенства (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат

Македонија нема да игра на ракометниот Мундијал, ракометарите не добија вајлд-карта

Слободен печат

Кај Федерер ги истакнуваат само квалитетите, а кај Новак само маните

Слободен печат

Барселона го потврди трансферот на Калатес

Слободен печат

Голем удар за шпанските екипи, стоп за обложувалниците

Слободен печат