Воз кај кумановско Черкезе излегол од шините (ФОТО)

Воз кај кумановско Черкезе излегол од шините (ФОТО) Воз од железничката линија Куманово-Скопје, во раните утрински часови излегол од шините, јавува Алсат М.

Несреќата се случила во селото Черкезе, Куманово.

Покрај материјалната штета, нема дополнителни информации за други штети. Возот е од категоријата карго, носеше челик.

 

Прочитајте и...  Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

Прочитај повеќе

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 5 =

Прочитај повеќе

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат