Tag : шини

Вести Свет

НЕСРЕЌА ВО АВСТРАЛИЈА: Двајца загинати, повеќе повредени откако воз излета од шини кај Мелбурн

Слободен печат
Две лица загинаа, а неколку се повредени кога патнички воз излетал од шините кај Мелбурн, соопшти австралиската полиција. Несреќата се случила синоќа, на околу 50...
Вести Свет Слајдер

Воз излета од шини во Италија, двајца загинати и најмалку триесетина повредени (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмалку две лица ги загубија животите откако од шини излета брз воз во близина на градот Лоди во северна Италија. Железничката несреќа се случи околу...
Вести Свет

Цело село евакуирано во Канада откако воз излетал од шините

Слободен печат
Поради излетување од шини на воз на Канадската пацифичка железница во провинцијата Алберта евакуирано е село со околу 300 жители и затворен е дел од...
Хроника

Воз кај кумановско Черкезе излегол од шините (ФОТО)

Слободен печат
Воз кај кумановско Черкезе излегол од шините (ФОТО) Воз од железничката линија Куманово-Скопје, во раните утрински часови излегол од шините, јавува Алсат М. Несреќата се...