Во стан од 24 квадрати сместил 4 простории: Генијалното решение на овој човек ќе ве воодушеви! (ВИДЕО)

Феноменално решение за малите простори, погледнете…

Кога имате мал простор неопходно е да бидете креативни. Со мала креативност можно е во стан од 24 квадрати да сместите спална соба, кујна, бања и работен простор.

Бред од оваа гарсоњера направи вистински функционален стан. Никогаш не би помислиле дека е толку мал со оглед на идеалната искористеност на просторот. Можеби ова ви звучи нереално, но ќе се уверите веднаш откако ќе го погледнете видеото.

Кога ќе влезете во станот, на прв поглед веднаш ќе ви се причини дека тука се наоѓа дневната соба и кујната, но кога ќе се помести параванот ќе видите дека зад него се крие мала спална соба со брачен кревет и гардеробер.

Прочитајте и...  Животните искушенија на Том Харди: Го допрев дното, со години бев зависник
Фото: Јутјуб

Белите ѕидови, како и мебелот и кујнските елементи во светли нијанси создаваат илузија дека просторот е поголем, а работниот простор по потреба се претвора во трпезариски простор.

Фото: Јутјуб

Бањата се наоѓа меѓу кујната и спалната соба. Со цел да би изгледала визуелно поголема, Бред користел и големо огледало.

Фото: Јутјуб

Погледнете го креативното решение за мал стан и слободно украдете некоја идеја за да си го олесните живеењето…

Прочитај повеќе

Виц на денот: Тоалетна хартија

Слободен печат

Ирина Шајк не можеше да си ја закопча сукњата, па ѕирна задникот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да препознаете дека на вашето тело му недостига магнезиум? Минералот кој е важен за виталните функции!

Слободен Печат

Погледнете зошто путерот од кикирики може да ви помогне полесно да заспиете!

Слободен Печат

Малку жени би имале храброст да го облечат ова: Погледнете како се појави Карлеуша на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Страста на жената во овој хороскопски знак привлекува многумина, но е тешка за сакање!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филмскиот фестивал во Кан ќе се одржи во мини, симболично издание!

Слободен Печат

Кајли Џенер ужива во есента: Најмладата милијардерка го дочека новото годишно време во бикини кое едвај ѝ ги задржа градите! (ФОТО)

Слободен Печат

Морничавиот проект на Нетфликс: Што би направиле за само малку слава? (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѕвездата од серијата „The Witcher“ сака да биде новиот Бонд: Дали Хенри Кавил е вистинскиот избор за агентот 007?

Слободен печат

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат

На аукција вреќичката за инфузија која ја користел Мајкл Џексон

Слободен печат