Во Скопје денеска ПАРАДА НА ГОРДОСТА и МАРШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО – Слободен печат
ВестиСкопје

Во Скопје денеска ПАРАДА НА ГОРДОСТА и МАРШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО

Две паради во еден ден

За првпат во Македонија денеска ќе се одржи парада на гордоста, а во исто време и контрапарада, односно марш за семејството.

Парадата на гордоста ќе започне во 11 часот, со регистрирање во паркот „Жена борец“, а потоа продолжуваат до движење кон Градскиот парк, каде следат неколку обраќања, по што ќе има и музичка програма.

Во исто време е закажан и марш кој ќе ги промовира традиционалните вредности и семејството, а ќе се одржува паралелно со парадата на гордоста.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close