Во Скопје денеска ПАРАДА НА ГОРДОСТА и МАРШ ЗА СЕМЕЈСТВОТО

За првпат во Македонија денеска ќе се одржи парада на гордоста, а во исто време и контрапарада, односно марш за семејството.

Парадата на гордоста ќе започне во 11 часот, со регистрирање во паркот „Жена борец“, а потоа продолжуваат до движење кон Градскиот парк, каде следат неколку обраќања, по што ќе има и музичка програма.

Во исто време е закажан и марш кој ќе ги промовира традиционалните вредности и семејството, а ќе се одржува паралелно со парадата на гордоста.

Прочитајте и...  Смилевски: Во општина Бутел нема драстично зголемен број на заразени, максимално се почитуваат мерките (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Протести ширум светот поради убиството на Џорџ Флојд (ФОТО)

Слободен печат

Дука: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19

Слободен печат

Таравари смета дека членовите на Комисијата за заразни болести потпаднале под влијание на политиката

Слободен печат

Путин го одложи референдумот за промена на Уставот

Слободен печат

Пет штипски конфекции се затвораат, се врши масовно тестирање на работниците

Слободен печат

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двојно убиство и самоубиство го потресе југот на Србија, Сурдулица завиена во црно

МИА Агенција

Уставниот суд ја објави одлуката со која се отвора патот за формирање нова влада на Косово

МИА Агенција

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

МИА Агенција

Можно воведување карантин во некои општини

Слободен печат

Украдените телефони за време на протестите се бескорисни, „Епл” ги блокираше

МИА Агенција

Чулев: Политиката и партиските интереси повторно се поважни од здравјето и животот на граѓаните

Слободен печат