Во приватна болница донесено лице нападнато со остар предмет

Во СВР Скопје, од приватна здравствена установа од Сарај, е пријавено дека кај нив вчера е донесено повредено лице со остар предмет, информира МВР.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека станува збор за Ф.А.(36) од село Сарај, кој според пријавеното во Сарај бил физички нападнат со остар предмет од С.И.(43) од Скопје.

Се работи на расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Прочитај повеќе

Во несреќата на патот Штип-Радовиш учествувале три возила

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа близу штипското село Лакавица: Тринаесет лица се повредени

Слободен печат

Возач на автомобил удри во петгодишно дете

Паднал од мопед и се повредил

Тројца повредени откако „југо“ удри во бетонска ограда

Приведени и казнети „диви тркачи“ од скопските улици

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ТРАГЕДИЈА: 28-годишно момче се удави во езерото „Младост“

Слободен печат

Во Ерџелија приведени неколку лица осомничени за изборен поткуп

Слободен печат

Пожар кај неготинската депонија, од Комуналец се сомневаат дека е подметнат пред избори

Слободен печат

Во Куманово пронајден починат 22-годишен мигрант

Слободен печат

Приведени „диви тркачи“ од скопските улици

Слободен печат

Скопјанец починал откако се повредил работејќи во дворот на својата викендичка

Слободен печат