Во подземна гаража запален автомобилот на поранешен министер од ДУИ

Ова се случува по серија на палења на автомобили низ државата, а последни изгореа автомобилите на пејачките и водителки Ребека и Сузана Турунџиева.

Автомобилот на поранешниот министер Дритон Кучи бил запален ноќеска, а според информациите запалениот автомобил експлодирал. Пожарот зафатил и неколку околни возила.

Од МВР велат дека во СВР скопје било пријавено дека во подземна гаража во Скопје настанал пожар во неколку возила.

Полициски службеници  излегле на местото и констатирале дека целосно било опожарено патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, а делумно биле опожарени патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, а повредени нема.

Ова се случува по серија на палења на автомобили низ државата, а последни изгореа автомобилите на пејачките и водителки Ребека и Сузана Турунџиева.

Според достапните информации, полицијата за овие, ниту за претходните палења во Скопје и Штип се уште нема уапсено никого.

Прочитајте и...  Жената и детето кои беа повредени по денешната експлозија во Романовце се во критична состојба

Прочитај повеќе

Пронајдени 43 мигранти во близина на Сопот

Слободен печат

Полицијата пронајде марихуана кај четири лица

Слободен печат

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Остави Коментар

три × пет =

Прочитај повеќе

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат