Tag : СВР Скопје

Хроника

Изгореа четири автомобили ноќва во Скопје

Слободен печат
Ноќва во Скопје изгореа четири автомобили, информира Министерството за внатрешни работи. На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ордан Чопела“ ...
Хроника

Во автобус во Скопје пронајдено починато лице

Слободен печат
Во СВР Скопје вчера попладне било пријавено дека во автобус на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје има починато лице, информира МВР. Полициски службеници излегле на...
Хроника

СВР Скопје го расветли случајот со опожарено патничко возило во скопско Ново Лисиче

Слободен печат
Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријавено дека на паркинг простор на бул. „Асном“ во нас.Ново Лисиче настанал пожар во патничко возило„сеат алтеа“,...
Слајдер Хроника

Малолетници пронашле мртов маж кај Езеро Треска

Слободен печат
Малолетници пронашле безживотно тело во близина на напуштените тоалет кабини кај Спортско рекреативниот центар Езеро Треска, информира МВР. -На 03.08.2020 во 14.45 часот во Полициска...
Хроника

Кривична против скопјанка на чија сметка легнале близу 25 илјади евра кои не ги пријавила во УЈП

Слободен печат
Единицата за економски и компјутерски криминал- СВР Скопје при Бирото за јавна безбедност поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против Н.Ј.(56), поради постоење...
Хроника

Загина пешак на скопската обиколница кај исклучокот за Кондово

Слободен печат
На автопатот Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за село Кондово, вчера патничко возило „БМВ Х6″ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57)...
Хроника

Старица пронајдена мртва во својата бања, телото предадено на обдукција

Слободен печат
Малолетник ја пронашол мртва својата баба, телото на починатата е дадено на обдукција, информира МВР. -На 06.07.2020 околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено...
Вести Македонија Слајдер

Чулев: Идентификувано лицето од објавеното видео со наслов „Организиран поткуп на гласачи од структури на МВР и пратеници од СДСМ”

Слободен печат
СВР Скопје во содејство со полициски службеници од Одделот за внатрешна контрола и професионални стандарди во координација со ОЈО, го идентификуваше лицето од објавеното видео...
Хроника

Во Вардар пронајдена мртва старица

Слободен печат
На 18.06.2020 околу 13,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека под  Железен мост на ул.„Васил Чакаларов“ во река Вардар било пронајдено телото на Ц.Т.(90)...
Вести Скопје

Превентивна и едукативна активност за заштита на граѓаните од пандемијата реализирана од СВР Скопје во соработка со ЈСП Скопје

Слободен печат
Одделението за превенција при СВР Скопје во соработка со ЈСП Скопје денеска (17.06.) во скопската населба Влае, односно на автобуската постојка кај мостото “Влајко“ реализираа...