1 C
Скопје

ВМРО-ДПМНЕ: Заев е некрофил кој сака да брои жртви наместо гласови

Заев е некрофил кој сака да брои жртви наместо гласови за да си ја задржи фотелјата која му обезбедува пари. СДСМ сака да оди на избори кои ќе бидат кланица за граѓаните, особено повозрасните и хронично болните, наведуваат во соопштение од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев не го есапи здравјето на граѓаните, на Заев му е единствено битно да продолжи да дели лиценци за марихуана додека луѓе умираат и да се расфрла со тендери на нему блиски фирми. Доколку му беше важно здравјето на граѓаните немаше денеска во ден кога броиме над 100 жртви да заговара брзи избори, а гледа дека ситуацијата со заразени не стивнува, а смртноста расте. Заев и СДСМ се единствен политички субјект кој сака брзи избори. На сите лидери на политички партии поважно им е здравјето на граѓаните, само на Заев неговите милиони и фотелјата- стои во соопштението.

Прочитајте и...  Претседателот на Таџикистан прогласи победа над коронавирусот

Заев покажува дрскост од невидени размери.

-Сите држави од западниот свет како што е примерот со Франција ќе одат на избори со политички консензус и со однапред цврсти уверувања од здравствените власти, само Заев во стилот на средновековен феуд се однесува со луѓето и нивното здравје како да се негова сопственост. Денешната изјава на Заев е само уште еден доказ за неговата криминогеноста и антидржавен карактер. Со Зоран Заев и СДСМ Македонија не може да очекува просперитет, туку стагнација- се вели во соопштението.

ВМРО-ДПМНЕ е различно од СДСМ, наведуваат оттаму, со СДСМ и Заев добивме хибриден режим, неспособност, криминал и сиромаштија.

Поврзани вести

ВИДЕО I Ооо Пјетер! Спасувачите извлекоа старец затрупан под 4 метри снег

Илинка Иљоска

Повторно отворена „Јавна соба“ – групата на која се споделуваа експлицитни фотографии

Слободен печат

ВИДЕО: Експлозијата го тресе Ријад само неколку дена по друг обид за напад

Слободен печат

Општина Карпош: Направените штети многу тешко се санираат дури и по законски пат

Анета Стојковска

ВИДЕО: Во исчекување на вакцините против ковид-19, земјите од Западен Балкан го губат трпението

Илинка Иљоска

Бајден се слушна и со Столтенберг: САД остануваат посветени на колективна одбрана и на зајакнување на трансатлантската безбедност

Слободен печат

Остави Коментар