Владо и Никола имаат ма**ња до колена

„Спартанците“ на ЕП во Словенија конечно наплатија за сите маки кои ги имаа изминативе години. Прекарот „спартаци“, одбојкарите го добија токму поради нивните патешествијаниз Европа, но заедничката желба, верба во успех и заедништво на крајот победи.

– Владо (Милев) и Никола (Ѓоргиев) имаат ма**ња до колена, додека јас имав лош меч, но кога имаш такви другари крај себе, тогаш е полесно. Клучот е во храброста. Ги знаевме противничките играчи напамет, затоа што со години играме против нив. Трите сета што ги добивме, ги добивме на разлика. ранција за следната фаза, ако среќата и резултатите излезат како што посакуваме – изјави Ристо Николов.

Прочитајте и...  Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Прочитај повеќе

Како изгледа луксузната вила во која Нејмар се наоѓа во самоизолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Ла Лига продолжува во јули пред празни трибини

Слободен печат

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат