-2 C
Скопје

ВИДЕО: Зошто се расплака Дуа Липа?

Британската поп ѕвезда Дуа Липа, со потекло од Косово, доби дури шест номинации за претстојното доделување на Греми наградите. Нејзината реакција на социјалните мрежи стана вистински хит – таа се расплака кога дозна дека се наоѓа и во трка за албум на годината.

Имено, Тејлор Свифт и Дуа Липа се натпреваруваат за најважната награда – албум на годината – заедно со Пост Мелоун, Колдплеј, групата ХАИМ, Џејкоб Кулиер, Блек Пума и Џене Аико.

Instagram
Instagram

Липа својата реакција ја објави на својот профил на социјалната мрежа „Инстаграм“. Нејзините соработници ја снимиле додека таа разговарала со својот менаџер кој ја известил дека е номинирана во дури шест категории.

 

„Ова не е реално, имам шест номинации за Греми, овој живот не е реален“, напиша Липа на Инстаграм.

„Моето срце чука неверојатно силно и во огромен шок сум. Не можам да престанам да плачам. Ви благодарам на сите за љубовта и поддршката“, додаде таа.

Прочитајте и...  Љубов на прв поглед

Преземено од Еспресо.мк

Поврзани вести

ФОТО | „Доста беше“: Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ роденденски ја запроси девојката Сања

СП.

Бела Торн застана во одбрана на својот колега: Нема шанси тој да е канибал

Слободен Печат

ФОТО: Мистериозна статуа во мраз ги преплаши посетителите на еден парк во Америка

Слободен Печат

Ријана ја најави новата колекција на долна облека за Денот на вљубените (18+)

Слободен Печат

Документарец од кој ќе ви замрзне крвта: „Ноќен прогонувач: Лов на сериски убиец“

Слободен печат

Алпинисти за прв пат во историјата во зима го освоија „К2“ – вториот највисок врв во светот

Слободен Печат

Остави Коментар