Tag : дуа липа

Магазин Магазин слајдер Сцена

Таа и мајка и вистински убавици – Сега знаеме од кого Дуа Липа ја наследила убавината (ФОТО)

Слободен печат
Анеса Липа, мајката на светски познатата пејачка Дуа Липа го прослави својот роденден, а нејзината ќерка напиша емотивна порака за неа. „Среќен роденден и посакувам...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ХИТ-ВИДЕО: Поради овој потег на Антониа Гиговска социјалните мрежи „горат“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во скопската населба Автокоманда концерт во живо одржа младата ѕвезда Антониа Гиговска и нејзинот бенд, на чело со Гуру Харе. Гиговска ги пееше нејзините...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дуа Липа во бела маичка под која нема градник: Фановите презадоволни! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најпопуларните албански пејачки Дуа Липа (24) објави нова фотографија на која позира во бела маичка под која јасно се гледаат градите, бидејќи нема...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Корона стил: Познатите во изолација ги бојат косите розеви и сини

Слободен печат
Познатите ѕвезди посакаа да направат некои промени додека се во карантин, па почнаа да ги менуваат боите на косата во неочекувани тонови. И додека фризерите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лејди Гага бесна на Дуа Липа: Тврди дека младата колешка ја копира

Слободен печат
Актерки на новиот судир на светската сцена се пејачките Лејди Гага и Дуа Липа, а сето тоа поради нивната музика. Дуа Липа неодамна го објави...
Магазин Сцена

Дуа Липа го искористи недостатокот на конкуренција: Во време на пандемија новиот албум го објави на Јутјуб (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Додека Лејди Гага, Сем Смит и многу други славни музички имиња ги одложија промоциите на своите албуми поради пандемијата со коронавирусот, Дуа Лупа се одлучи...
Магазин

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.
Британската пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа објави фотографија на која се прикажани албанскиот двоглав орел и границите на Косово и со тоа на...
Еспресо Мода

Чизмите по кои „полуде“ модниот свет, ја освоија и познатата пејачка! (ФОТО)

Слободен Печат
Во друштво на нејзиниот дечко Анвар Хадид, поп-ѕвездата Дуа Липа е забележана на излагање од нивниот заеднички стан во Њујорк, а никако не може да...
Еспресо Шоу биз

Рита Ора им помага на жртвите од земјотресот во Албанија! Го избра првото семејство на кое ќе им изгради куќа! (ФОТО)

Слободен печат
По низата разорни земјотреси кои ја погодија Албанија, многу луѓе покажаа и покажуваат солидарност. Имавме прилика да читаме за многу трагедии во кои животите ги...
Еспресо Шоу биз

Дуа Липа настапи во Севиља и го покажа задникот! (ФОТО)

Слободен печат
Во неделата во Севиља се одржа доделувањето на МТВ наградите, а забележителен настап имаше косовската пејачка Дуа Липа која го изведе својот најнов хит „Don’t...