1 C
Скопје

ВИДЕО: Швајцарски скијач падна на глава при брзина од 145 км/час!

Натпреварувач од Швајцарија доживеа силен пад на главата во текот на спустот во австрискиот Кицбил.

Како што може да се види на снимката, Урс Криенбил изгуби рамнотежа при влегувањето во финишот и падна директно на главата со брзина од 145 километри на час.

Тој остана да лежи на патеката, трката беше прекината, а по укажаната лекарска помош, скијачот беше пренесен во болница со хеликоптер.

Според првите информации, скијачот не бил во состојба да зборува, но подоцна се освестил и ги препознал луѓето околу него, пренесуваат странските медиуми.

Прочитајте и...  Вардар против Брест Мешков игра за подобар пласман и полесен противник

Поврзани вести

Атлетик Билбао за 14 дена може двапати да го освои Кралскиот куп

Слободен печат

ВИДЕО: Челси го освои „Енфилд“, сите мечеви во Премиер лигата со ист резултат!

Слободен печат

ЛШ: Лазаров во осминафиналето со Кјелце, Митревски против Алборг

Слободен печат

Ракитиќ до Меси: Имам трофеј кој никогаш нема да го освоиш!

Слободен печат

ВИДЕО: ВАР го спаси Мурињо, Евертон во трка за Лига на шампиони!

Слободен печат

Стоилов гневен по поразот: Некои ракометари не разбираат за колку посебен клуб играат

Слободен печат

Остави Коментар