19.8 C
Скопје

ВИДЕО: Реал Мадрид не се откажува од титулата, со финишот го скрши отпорот на Осасуна

Реал Мадрид ја продолжува трката за титулата во Ла Лига и не му дозволи на градскиот ривал Атлетико Мадрид да се одвои на четири кола до крајот на сезоната.
„Кралевите“ дури во финишот од натпреварот во рамки на 34 коло во Ла Лига успеаја да го скршат отпорот на Осасуна и да запишат нови три бода на своето конто.
Победата ја донесоа Бразилците ЕДер Милитао и Касемиро.
Милитао во 76 минута го отвори резултатот, а само четири минути подоцна Касемиро го постави конечниот резултат.
По победата Реал Мадрид сега има 74 бода, само два помалку од лидерот Атлетико Мадрид, додека Барселона има 71 бод но има и натпревар помалку.

Поврзани вести

Франција има една победа на ЕП, но и натаму е најголем фаворит за шампионската титула!

Слободен печат

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен печат

ВИДЕО: Германија „преживеа“ во Минхен, Роналдо е синоним за рекорди!

Слободен печат

Клуб од шпанската „Ла Лига“ со интерес за Дарко Велковски!?

Слободен печат

Ја победија само Македонија – Украинците се најголемите „среќници“ на Евро 2020!

Слободен печат

ВИДЕО: Ѓоковиќ „гази“ и во двојки, крај за првите носители на турнирот во Мајорка!

Слободен печат

Остави Коментар