17.8 C
Скопје

Tag : едер милитао

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал Мадрид не се откажува од титулата, со финишот го скрши отпорот на Осасуна

Слободен печат
Реал Мадрид ја продолжува трката за титулата во Ла Лига и не му дозволи на градскиот ривал Атлетико Мадрид да се одвои на четири кола...
Спорт Фудбал

Неочекувано – Реал продава тандем од 100 милиони, Перез подготвува револуција!

Слободен печат
Реал Мадрид е подготвен да продаде двајца играчи наредното лето, кои сите ги најавуваа како иднината во „кралскиот“ клуб. Доколку има вистинска понуда, а се...
Спорт Фудбал

Зидан во проблеми, Милитао позитивен на ковид-19!

Слободен печат
Откако шпанската „Марка“ објави дека еден од играчите на Реал Мадрид беше позитивен на коронавирус и дека ги чекаат резултатите од повторениот тест, клубот денеска...
Спорт Фудбал

И не е така лошо да се биде резерва на Реал (ВИДЕО)

Слободен печат
22-годишниот бразилски интернационалец ја поминува првата сезона во „кралскиот“ дрес. Едер Милитао, одбранбениот играч дојде на „Сантјаго Бернабеу“ од редовите на Порто. До прекинот на...
Спорт Фудбал

Азар е тотално разочарување, полош е дури и од Бејл

Слободен печат
Реал Мадрид летото потроши дури 303 милиони евра за засилувања но прикажаните игри на подготовките не ветуваат успешна сезона за „кралскиот“ клуб по што почнаа...
Спорт Фудбал

Милитао ја задолжи „кралската“ опрема

Слободен печат
Откако успешно ги заврши медицинските прегледи, Едер Милитао, и официјално беше претставен како нов фудбалер на Реал Мадрид. Милитао беше купен од Порто уште во...