25.8 C
Скопје

Tag : осасуна

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал Мадрид не се откажува од титулата, со финишот го скрши отпорот на Осасуна

Слободен печат
Реал Мадрид ја продолжува трката за титулата во Ла Лига и не му дозволи на градскиот ривал Атлетико Мадрид да се одвои на четири кола...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Севиља ја прескокна Барселона на табелата во Ла Лига

Слободен печат
Фудбалерите на Севиља во Памплона ја совладаа домашната Осасуна со 2:0 во последниот натпревар од 24. коло во Ла Лига. Гостите поведоа со голот на...
Спорт Фудбал

Снегот им направи големи проблеми, фудбалерите на Реал Мадрид со часови заглавени во авион

Слободен печат
Фудбалерите на „кралскиот“ клуб денеска имаа непријатно искуство со снежното невреме кое ја зафати Шпанија и ги остави неколку часа во авион на аеродромот во...
Спорт Фудбал

Зидан во изолација, нема да го води Реал против Осасуна!

Слободен печат
Шпанскиот шампион Реал Мадрид ќе биде домаќин на Осасуна следната сабота во рамките на 18 коло во „Ла Лига“, и на тој натпревар ќе биде...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Слободен печат
Целиот фудбалски свет се збогува со великанот Диего Армандо Марадона, а се чини дека ретко кој успеал да го направи тоа симболично како Лионел Меси....
Спорт Фудбал

ВИДЕО: „Проектил“ на Гризман, Меси со фантастичен гол во чест на Марадона!

Слободен печат
Денеска во рамките од 11 коло во најсилното шпанско првенство екипата на Барселона на домашен терен со убедлив резултат 4:0 ја совлада Осасуна. Гол-серијата ја...
Спорт Фудбал

Историска пресуда во Шпанија поради местење натпревари

Пет поранешни функционери на Осасуна, двајца поранешни играчи на Бетис, како и двајца бизнисмени, Судот во Навара ги прогласи за виновни и им одреди затворска...
Спорт Фудбал

„Ла Лига“: Осасуна само ги налути „кралевите“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 23. коло во најсилното шпанско фудбалско првенство екипата на Реал Мадрид славеше на гостувањето кај Осасуна убедливо со 1:4. Во првото...
Спорт Фудбал

Ла Лига: Гранада му „дише во врат“ на Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва се одигра првиот натпревар од деветтото коло во „Ла Лига“, екипата Гранада на домашен терен со минимален резултат 1:0 ја совлада Осасуна. После петтата...
Спорт Фудбал

Реал Мадрид е новиот лидер во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во шестото коло од најсилната шпанска фудбалска лига составот на Реал Мадрид на својот „Сантјаго Бернабеу“ со резултат 2:0 ја совлада Осасуна. Во 36...