24.8 C
Скопје

Tag : касемиро

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Реал Мадрид не се откажува од титулата, со финишот го скрши отпорот на Осасуна

Слободен печат
Реал Мадрид ја продолжува трката за титулата во Ла Лига и не му дозволи на градскиот ривал Атлетико Мадрид да се одвои на четири кола...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Куртоа и Касемиро го спасија Реал, отворена трката за титулата!

Слободен печат
Фудбалерите на Реал Мадрид ја совладаа на гостински терен екипата на Ваљадолид со резултат 0:1 (0:0) во 24 коло од „Ла Лига“. Стрелец на единствениот...
Спорт Фудбал

Крадци во домот на Касемиро

МИА Агенција
За време на натпреварот помеѓу Атлетико Мадрид и Реал Мадрид, крадци влегле во куќата на бразилскиот играч Касемиро, кој е член на Реал. Фудбалерот веднаш...