ВИДЕО | Меси испратен со свирежи, Рамос стрелаше за збогум, ПСЖ поразен од Клермон

Фото: EPA-EFE/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Пари Сен Жермен вечерва претрпе пораз од Клермон во последниот натпревар на Лионел Меси во дресот на ПСЖ (2:3).

Пред почетокот на натпреварот Меси доби свирежи од навивачите на „Парко на принцовите“ кои не се задоволни од она што Аргентинецот го прикажа во изминатите две години.

Водеше ПСЖ со 2:0 по само 20-тина минути игра со головите на Рамос и Мбапе и од пенал. Покрај Меси ова беше последен натпревар и за шпанскиот дефанзивец кој така со гол се прости од Париз.

Клермон до намалување на 2:1 стигна во 24-тата минута, за пред крајот на првото полувреме Зефене да изедначи на 2:2.

Се играше 63-тата минута Кјеи погоди и ги постави конечните 2:3. ПСЖ и покрај поразот ја прослави шампионската титула во Лига 1, а во новата сезона многу веројатно ќе влезат и со нов тренер, како и со дополнителни промени во играчкиот кадар.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот