15 C
Скопје

ВИДЕО | Лиле Лиде сними песна посветена на министерот за здравство: „Лиде на Венко“ е новиот хит

Македонската јавност Лиде Лиле ја запозна по коментарите на речиси секоја објава на министерот за здравство Венко Филипче.

Девојката која се прослави на социјалните мрежи со почетокот на пандемијата на коронавирусот во нашата земја позната како Лиде Лиде, денес на својот официјален ЈуТјуб канал објави песна со наслов „Лиде на Венко“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lide Lide (@lide_na_venko)

Лиде е потпишана и како авторка на текстот и музиката на новиот хит кој е снимен во студиото на Димитар Маневски.

Имено, Лиде долго време беше редовна во делот за коментари на бројните прес – конференции на министерот, која честопати инсистираше на средба со Филипче, а таа средба се отвари неодамна, сосема случајно според изјавите на Лиде.

Додека министерот бил на кафе пауза, Лиде добила „дојава“ од нејзина блиска пријателка дека Венко се наоѓа во едно скопско кафуле по што Лиде решила да дојде до кафулето и на нејзина голема желба конечно да се запознаат.

Нивната заедничка фотографија се најде и на социјалните мрежи.

ФОТО | На Лиде Лиде конечно ѝ се исполни желбата: Го запозна министерот за здравство Венко Филипче

Поврзани вести

ФОТО: Двојничката на Кејт Мидлтон заработувала 1.000 фунти дневно и се обезбедила за цел живот

Слободен печат

ФОТО: Принцот Чарлс ја исфрли Меган, со интимната фотографија ѝ удри шлаканица

Слободен печат

Србинка намамена на брак во Италија, завршила како сексуална робинка, се отрула за да побегне

Слободен печат

Ве боли раката по вакцинирањето? Постои едноставно објаснување за тоа

Слободен печат

Сузана Манчиќ со потресна исповед: Изгубив три сина, родив еден во шестиот месец од бременоста!

Слободен печат

ФОТО: „Јас се викам Ивана“: Девојчето од спотот на Здравко Чолиќ носи голема болка во себе

Слободен печат

Остави Коментар