1 C
Скопје

ВИДЕО | Интервју со Тамара Котевска, дел од режисерскиот тандем на „Медена земја“: Имавме напорна турнеја низ САД како некој рок бенд

Целата кампања за Оскар е една авантура која што можеби еднаш во живото се случува, но исто така е многу напорна. Бара многу внимание, притисок од јавноста и филмаџиите кои се решиле да се занимаваат со креативна работа не се баш спремни за вакво нешто, им треба малку подготовка и ние таа подготовка ја имавме од нашите дистрибутери, од „Неон“. Но целото тоа повеќе наликува на политичка кампања, бидејќи секој се бори за својот филм секој треба точно да знае како ќе се претстави, каде ќе го направи тоа, со кои луѓе ќе зборува, вели за Утрински брифинг, Тамара Котевска, дел од режисерскиот тандем на „Медена земја“.

Турнеите се прават во текот на целата година низ Америка и низ цел свет. Ние имавме една турнеја која што беше налик на некој рок бенд. 100 летови во една година, без стопирање, со пет дена во Скопје поминати во текот на целата година, раскажува Котевска.

Прочитајте и...  Бразил ќе добие 150 милиони вакцини Спутник до крајот на 2021 година

Целиот разговор со режисерката на „Медена Земја“, Тамара Котевска погледнете го во видеото:

 

Поврзани вести

Србите кои се вакцинирани, од 1 мај ќе можат непречено да влезат во Грција

Слободен печат

ЈП „Македонија пат“: Укината забраната за тешки товарни возила на „Стража“ и на патот Гостивар – Маврово

Слободен печат

Систем на ЕУ трипати ја предупредил АХВ за увоз на небезбеден сусам од Индија во Македонија

Слободен печат

Истрага за можна корупција во Гласот на Америка

Слободен печат

ВИДЕО: Милошоски недостапен за изјава во врска со тврдењето дека пратеник силувал жена

Силјановска Давкова: Ќе собираме 10.000 потписи на граѓани за поништување на Законот за попис

Слободен печат

Остави Коментар